PZN Środowiskowy Dom Samopomocy
„Tezeusz”

Lato, lato wszędzie…o artystach wpis ten będzie.

Lato, lato wszędzie…o artystach wpis ten będzie.

Opublikowano: 12-06-2017

Na terenie Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego Polskiego Związku Niewidomych
7 czerwca odbył się XII Festyn Integracyjny Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Gospodarzami imprezy były ŚDS „Tezeusz”, ŚDS „Dedal” oraz ŚDS „Ariadna”. W tym roku towarzyszyło nam hasło: „lato, lato wszędzie”.
W występach artystycznych, oprócz gospodarzy, zaprezentowało się trzynaście  Środowiskowych Domów Samopomocy z całego województwa.

Dodatkową atrakcją był występ dzieci z Przedszkola nr 24 w Olsztynie, które zaprezentowały nam wspaniały pokaz tańców w stylu warmińskim oraz Dom Pomocy Społecznej „Olimp” z Olsztyna, wystawiający etiudę o miłości w stylu kina niemego.

Letnia atmosfera wakacyjnych hitów sprzyjała dobrej zabawie. Zarówno pogoda, jak

i humory dopisywały wszystkim uczestnikom Festynu, który jak co roku odbył się w Amfiteatrze wśród kwitnącej zieleni drzew i krzewów.

Uczestnicy z różnych ŚDS mieli okazję zaprezentować swoje talenty wokalne oraz taneczne, a także zintegrować się poprzez wspólny taniec i rozmowy. Występ każdego z zespołów nagradzany był gromkimi brawami, pamiątkowym dyplomem oraz pucharem.

Reprezentację naszego Domu przygotowywał wokalnie Pan Marek Janicki – terapeuta w pracowni muzykoterapii. Wypadliśmy doskonale.

Przez cały czas trwania imprezy na świetlicy Ośrodka można było podziwiać prace artystyczne i rękodzieło przywiezione przez naszych gości w ramach prezentacji działalności pracowni plastycznych i krawieckich.