PZN Środowiskowy Dom Samopomocy
„Tezeusz”

O nas

W placówce prowadzone są zajęcia wspierająco-aktywizujące. Są to m.in.: trening funkcjonowania w codziennym życiu, trening umiejętności interpersonalnych i rozwiązywania problemów, trening umiejętności  spędzania czasu wolnego, poradnictwo psychologiczne, pomoc w załatwieniu spraw urzędowych, pomoc w dostępie do niezbędnych świadczeń zdrowotnych, niezbędną opiekę, terapię ruchową.

Pracownie i zajęcia Środowiskowego Domu Samopomocy „Tezeusz” to obecnie:

 1. Pracownia kulinarna
 2. Pracownia komputerowa
 3. Pracownia plastyczna
 4. Pracownia muzykoterapii
 5. Pracownia czynności dnia codziennego
 6. Pracownia terapii ruchowej
 7. Zajęcia biblioterapii i multimedialne
 8. Zajęcia ludoterapii
 9. Zajęcia kinezygerontoprofilaktyki
 10. Praca z psychologiem
 11. Praca z pedagogiem
 12. Praca socjalna

Najnowsze Aktualności

Wielkanoc 2024

2024-03-26

Jest w roku kilka takich dni, że człowieka dotyka świąteczny nastrój – pragnie ubrać się odświętnie, odświętnie się zachowywać, odświętnie mówić, odświętnie potraktować innych i całą rzeczywistość. Jednym z takich dni jest Śniadanie Wielkanocne w PZN ŚDS Tezeusz. Naszym gościem był Ksiądz Henryk Błaszczyk.

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn

2024-03-11

Stało się to już ugruntowaną tradycją, że w Tezeuszu obchodzimy uroczyście i artystycznie, połączone święta. Panowie przygotowali, pod okiem muzykoterapeuty, wokalnego torta – zaśpiewali tak, że z publiki dolatywały nieustępliwe krzyki: „bis! bis!”. Cóż robić – trzeba było zaśpiewać jeszcze raz. Panie miały przygotowane aż dwie piosenki, które treścią dotykały tematyki ciepłych uczuć wobec płci […]